Фудбалерите на тетовска Шкендија постигнаа победа во првиот натпревар од првото коло од квалификациите од Лига Европа. Тие попладнево во Струмица ја победија Дачија од Молдавија со 3:0 (2:0).

Головите за Шкендија ги постигнаа: Бесарт Ибраими во 7.минута од пенал и Марјан Радески во 11 и 75.минута.

Македонските екипи реванш дуелите од првото коло ги играат на 6.јули.Автор: Администратор
Објавено на: 30/06/2017 08:16