Витесе загуби на денешното гостување кај Гронинген во холандското првенство, а најатрактивниот момент беше автоголот на гостинскиот фудбалер Дабо.

Витесе водеше на полувреме исто така благодарение на еден автогол, но Дабо се погрижи да возврати, откако во 52. минута го лобуваше својот голман на маестрален начин. Во продолжение домаќините го комплетираа целосниот пресврт за конечни 4:2.Автор: Администратор
Објавено на: 20/11/2017 12:16