Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос синоќа на гостувањето кај Атлетик Билбао предвреме го заврши натпреварот поради втор жолт картон.

За Рамос ова беше вкупно 19. црвен картон во шпанската Примера на 416 одиграни натпревари со што ги помина Пабло Алфаро и Агуадо на негативната листа.

Покрај 19-те исклучувања во Примера, Рамос има уште пет во другите натпреварувања.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2017 02:02