Германката Лаура Далмаер триумфираше во првата биатлонска трка на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

Далмаер патеката долга 7,5 километри ја мина за 21 минута, шест секунди и две десетинки и за 24 секунди беше побрза ос Норвежанката Марте Олсбу.

Вероника Виткова од Чешка забележа трет најдобар резултат и на крајот го освои бронзениот трофеј.Автор: Администратор
Објавено на: 10/02/2018 23:29