Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16-годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Според МВР, малолетникот со нож му нанел убодна рана на својот врсник, Ф.Р.

Немилиот настан се случил на 10 април годинава околу 13 часот, во двор на скопско средно училиштеАвтор: Администратор
Објавено на: 18/04/2018 11:55