Едно лице е повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва во 21 часот на патот Струмица-Радовиш кај крстосницата со селата Ангелци и Градашорци.

Според информацијата од портаполот на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, во сообраќајката учестувале патничко моторно возило и трактор со приколка, а повреденото лице е пренесно во Струмичката болница.

На местото на несреќата полицијата врши увид, а сообраќајот се пренасочува по стариот пат преку селото Василево.Автор: Администратор
Објавено на: 15/02/2019 02:29