Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР.

Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот.

Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека нема потреба од интервенција.Автор: Администратор
Објавено на: 16/02/2019 16:52