Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.А. (17) од село Голем Папрадник поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,уцена“.

Во текот на декември 2018 година, пријавениот во повеќе наврати се заканил на малолетна девојка, со која претходно бил во љубовна врска, дека доколку не му даде одредена сума на пари, на социјалните мрежи ќе објавел фотографии со експлицитна содржина.Автор: Администратор
Објавено на: 17/02/2019 05:35