Поранешниот тренер на Јувентус и Челзи Антонио Конте може да го предводи Интер следната сезона, објави „Калчомеркато“. Италијанскиот стратег веќе ја прифатил понудата и ја одобрил продажбата на аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди.

Вториот не играше месец и половина поради конфликт со раководството.

Конте го предводеше Јувентус од 2011 до 2014 година. Под негово раководство, „старата дама“ го освои три пати италијанско првенство. Последната работа на Конте беше Челзи, со кого ја освои Премиер лигата и ФА Купот.Автор: Администратор
Објавено на: 06/04/2019 11:19