На 21,36 процент од обработените избирачките места, води претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски со 59,92 проценти, пред кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска Давкова со 36,79 отсто.Автор: Администратор
Објавено на: 05/05/2019 20:15