Во 11.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дом кадешто се сместени бездомни лица на улицата „Перо Наков“, 60-годишната С.Т. од Скопје – сместена во објектот како лице бездомник, влегла во административната просторијата во која биле тројца вработени, се однесувала агресивно и им се заканила дека ќе ги запали.

Според пријавеното, тие успеале да ја спречат и ја изнеле надвор од канцеларијата.

Се преземаат мерки за расчистување на настанотАвтор: Администратор
Објавено на: 05/10/2019 01:58