Податоците објавени од Државната изборна комисија во нивното седиште, покажуваат дека на преброени 2.869 од вкупно 3.480 гласачки места Коалицијата предводена од СДСМ „Можеме“ води со освоени 36,42 отсто од гласовите пред Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со 35,27.Автор: Администратор
Објавено на: 16/07/2020 00:26