Аријана Гранде за месецов го најави својот нов албум.

„Едвај чекам да Ви го дадам мојот албум овој месец“, напиша таа на Твитер и на Фејсбук.

Последниот свој, петти студиски албум „Thank U, Next” таа го издаде лани.Автор: Администратор
Објавено на: 16/10/2020 11:49