Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат.

Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута.

По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10. место, додека Арсенал со девет бода и натпревар повеќе е на 5. позиција.Автор: Администратор
Објавено на: 17/10/2020 20:46