Познато е местото на натпреварот од групната фаза во Лигата на Европа меѓу азербејџански Карабах и шпански Виљареал. Средбата ќе се одржи на 29 октомври во Истанбул, објавија медиумите во Шпанија.

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) оваа недела привремено ги суспендира сите натпреварите со клупски и репрезентативен карактер во Ерменија и Азербејџан поради воениот конфликт во Нагорно Карабах.Автор: Администратор
Објавено на: 24/10/2020 13:59