Режисерот Зек Снајдер на Инстаграм објави слики од новиот Џокер. Со тоа, и пошироката јавност дозна дека Џеред Лето повторно ќе го глуми овој веќе легендарен негативец.

Лето го глумеше овој лик и во „Одредот на отпишаните“ од 2016. но не и во годинешниот втор дел. Наместо тоа, тој глуми во новото, исто така овогодишно продолжение, на филмот „Лига на правдата“ што е во постпродукција и прикажувањето е закажано за 18 март.

Според објавените фотографии, Џокер повторно ќе има долга мрсна коса, препознатливото избелено лице и шминка околу устата и очите, но и гумени ракавици и бела тоалета, што е новост.

– Трикот на таа сцена со Џокер е дека тој разговара директно со Бетмен за Бетмен, изјави Снајдер за „Венити фер“. Џокер го анализира Бетмен околу тоа – кој е и што е, а „Џокерот“ Џеред Лето и „Бетменот“ Бен Афлек никогаш не се сретнале, што е неправда и јас решив дека ќе ја коригирам, вели режисерот.Автор: Администратор
Објавено на: 10/02/2021 16:29