Најмалку осум лица се прободени со остар предмет во напад што се случил во областа на мочуриштата во Шведска, пренесуваат локалните медиуми.

Според првичните информации од тамошните медиуми, наводно станува збор за терористички напад.

Според шведскиот јавен сервис СВТ, полицијата на станицата Бангардсгатан, во центарот на Вентланд, околу 15 часот по локално време добила повик кога било наведено дека неколку лица биле нападнати со секира.Автор: Администратор
Објавено на: 03/03/2021 22:57