Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на британската кралица Елизабета Втора, почина денеска на 99-годишна возраст.

Принцот беше во болница последните месеци, меѓу другото, и поради срцеви заболувања.Автор: Администратор
Објавено на: 09/04/2021 14:18