Заев и Маричиќ ги изманипулираа сите, фарбаа и кршеа институции за да крадат и да прават криминал.

Таканаречената шарена револуција резултираше со:

1. Македонија - Колумбија на Балканот, каде полесно се стигнува до дрога, отколку до тест или вакцина за КОВИД 19;

2. Издавање на пасоши на светски криминалци, нарко босови, и терористи;

3. Продадена историја и идентитет;

4. Обид за провизии од вакцини;

5. 5 во свет по невакцинирани и 5 во свет по број на умрени од КОВИД 19;

6. 111 место на листата за перцепција на корупција на Транспаренси Интернешнл;

7. Половина милијарда евра криминал во случаите „Еуростандард банка“ и ШИК ЈЕЛАК;

8. Вработување на роднините и пријателите во државни институции на сметка на системот на меритократија;

9. Тендери за сопружници и партнери на министри во влада од државни институции како партнерот на Мила Царовска од град Скопје;

10. Рекет на милиони, за кој врвот на власта остана нечепнат. За кој Бојан Јовановски кажа дека парите од истиот завршиле кај Зоран и Вице Заеви.

Се што постигнаа со шарената револуција е места во влада за Царовска, Маричиќ и Забрчанец, а сиромаштија за народот и резил за државата.Автор: Администратор
Објавено на: 12/04/2021 16:06