Прекинато водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од населбата Маџир Маало во Општина Центар.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека прекинот е поради уличниот дефект ф-80 милиметри на улица „Раде Јовчевски Корчагин“ 15.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.Автор: Администратор
Објавено на: 16/09/2021 18:54