Во текот на вчерашната вечер (26/27.09.2021) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Македонија, при што санкционирани се 95 возачи.

Од нив, 18 на територијата на СВР Битола, 17 на територијата на СВР Тетово...

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.Автор: Администратор
Објавено на: 27/09/2021 13:12