Фудбалерот од средниот ред на Лацио, Педро, го погоди голот на Рома на вчерашниот натпревар од италијанското првенство. Неговиот тим победи со 3:2.

Триесет и четиригодишниот Шпанец е третиот фудбалер што постигнал гол во римското дербиво Серија А.

Претходно тоа им успеало на Швеѓанецот Арне Селмосон, кој во 50-тите играше за Лацио и Рома, како и Србинот Александар Коларов, сега дефанзивец на Интер.

Педро се пресели во Лацио од Рома во август оваа година.Автор: Администратор
Објавено на: 27/09/2021 14:18