Неколку луѓе загинаа денеска, а неколкумина се повредени во напад со лак и стрела во норвешкиот град Когсберг, објави локалната полиција.

Напаѓачот е уапсен, додаде портпаролот на полицијата, пренесе Ројтерс.Автор: Администратор
Објавено на: 14/10/2021 01:16