Поранешниот шеф на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) на Црна Гора Лука Булатовиќ денеска е пронајден мртов во Подгорица.

Според Бета, главниот специјален обвинител Миливоје Катниќ за порталот на РТЦГ изјавил дека во тек е истрага.

– ПОСТОИ ОСНОВА ЗА СОМНЕВАЊЕ ДЕКА НЕКОЈ СТОРИЛ КРИВИЧНО ДЕЛО ВО РАМКИТЕ НА НАШАТА ЈУРИСДИКЦИЈА И НИЕ ПРЕЗЕМАМЕ ИСТРАГА, ПОСОЧИ КАТНИЌ.

Некои локални медиуми јавија дека долгогодишниот висок функционер на АНБ наводно извршил самоубиство и оти е пронајдено и проштално писмоАвтор: Администратор
Објавено на: 16/10/2021 02:33