Периодот на сончево време со студени утра ќе продолжи до вторник. Понекаде во котлините во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во јужните делови, соопшти УХМР.

Во вторник се очекуваат врнежи од дожд проследени со засилен ветер.Автор: Администратор
Објавено на: 28/10/2021 13:44