Амбасадата на Јапонија во земјава и Градската општа болница „8-ми Септември“ денеска ќе потпишат договор во вредност од 100.866 евра.

Како што соопштија од Амбасадата, договорот ќе го потишат амбасадорот на Јапонија во Македонија, Хиронори Савада и директорот на болницата проф.д-р Христијан Костов.Автор: Администратор
Објавено на: 02/12/2021 13:17