Крис Еванс е во преговори да „влезе во чевлите“ на легендарниот холивудски глумец Џин Кели. Се работи за филмски проект во најава, продуциран од Џон Логан.

Според извор близок до проектот, филмот ќе биде заснован на оригиналната замисла на Еванс за 12-годишно момче кое си создава замислен пријател во Кели, додека работи на неговиот најнов филм, во „МГМ“ во 1950-тите.

Датумот на издавање на филмот засега е непознат.Автор: Администратор
Објавено на: 05/01/2022 16:04