Во Ракометната федерација на Македонија денес се одржа извлекување на полуфиналните парови од купот во машка и во женска конкуренција.

Фаворитите за трофејот во машка конкуренција Вардар и Еуорфарм Пелистер се избегнаа во полуфиналето.

Полуфинални парови во машка конкуренција: 13 мај: (17 часот) Еуорфарм Пелистер 2 – Вардар (20 часот) Бутел – Еурофарм Пелистер.

Полуфинални двојки во женска конкуренција: 14 мај: (14 часот) Куманово – Металург (17 часот) Ѓорче Петров – Чаир.

Финалните средби се закажани за 15 мај, од 17 часот женското финале, од 19:30 часот машкото финале.

Сите натпревари ќе се играат во Сала „Јасмин“ во Кавадарци.Автор: Администратор
Објавено на: 27/04/2022 13:14