Спортски авион „Цесна“ утрово се урна на островот Брач, oбјави Слободна Далмација.

На терен се екипите на брза помош, пожарникари и полицајци.

Според првичните информации, преживеани се сите тројца патници, кои и самите побарале помош праќајќи пораки, откако изгубиле контрола врз авионот.Автор: Администратор
Објавено на: 28/06/2022 11:07