Денеска во 08.30 часот во ОВР Кичево бил приведен К.Н.(33) од Кичево. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Тој бил пренесен во Казнено - поправната установа Затвор-Битола за издржување на казната.Автор: Администратор
Објавено на: 29/06/2022 13:28