Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони објасни зошто напаѓачот Пауло Дибала не одигра ниту една минута на Светското првенство во 2022 година.

– Ако не игра, тогаш ова е само тактичка одлука. Пауло е добро, му помага на тимот од клупата. Очигледно е дека би сакал да игра, но не е факт дека тоа нема да се случи на следните натпревари на Светското првенство, изјави Скалони на прес-конференција.

Во последниот натпревар од групната фаза на Светското првенство во 2022 година, Аргентина ќе игра со Полска. Натпреварот ќе почне вечер во 20 часот.

Табела Ц-група: Полска 4 бода, Аргентина 3, Саудиска Арабија 3, Мексико 1.Автор: Администратор
Објавено на: 30/11/2022 09:53