„Месечина“ е вториот сингл на македонскиот бенд CODE 369, издаден на хрватски јазик.

Текстот за песната го напиша пејачката Ирена Димовска, музиката е на Даниел Митревски, а за аранжманот покрај Митревски се задолжени Иле Лулевски и Коста Стеваноски.

Групата CODE 369 е продолжение на долгогодишните музички активности на членовите на битолските Pumpers.

Бендот летово настапи пред хрватската публика на фестивалот СМС 200 во Славонски Брод со изведба на песните од актуелниот албум „Stages of Love“.Автор: Администратор
Објавено на: 01/12/2022 04:53