На 01.12.2022 во 10.15 часот во гостиварско Беловиште, полициски службеници од СВР Тетово - ОВР Гостивар го привеле М.А.(23) од гостиварско Падалиште. Тој се барал за издржување на затворска казна по наредба од Основен суд Гостивар.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казнатаАвтор: Администратор
Објавено на: 02/12/2022 16:06