На 26.01.2023 во 18.30 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека околу 14.00 часот, настанала расправија помеѓу неколку осуденици, а по интервенција на затворски полицаец, осуденикот А.М. се обидел да го нападне со нож.

Според пријавеното, затворските полицајци му го одзеле ножот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 30/01/2023 04:04