На 03.02.2023 во 19.20 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лижиле од слобода Б.А.(49) од Скопје. Таа била затекната при извршување кражба во продажен објект на бул.„Октомвриска револуција“, при што одзела повеќе предмети.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а таа била задржана во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 04/02/2023 11:12