На 03.02.2022 во 14.45 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Б.З.(27) од Велес. Тој се сомничи дека во периодот од 11.40 до 13.00 часот со употреба на сила влегол влегол во куќа на ул.,,Вељан Шојлев“ во Велес и одзел личен предмет.

Одземениот предмет бил пронајден и вратен на сопственикот.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 04/02/2023 11:34