Легендарниот голман на Фенербахче и репрезентацијата на Турција, кој сега е тренер на Хатајспор, моли за помош и преку видео порака објаснува дека ситуацијата по земјотресот е многу лоша.

Волкан Демирел се наоѓа во градот Хатај кај границата со Сирија, односно во близина на епицентарот.

-Сите се очајни тука, сите умираат. Ве молам, ситуацијата е многу лоша. Не можеме да стигнеме до луѓето. На нив им треба помош, Бог нека помага, стои во неговото видео со апел со сите.Автор: Администратор
Објавено на: 07/02/2023 04:26