На железничка пруга во скопската населба Хиподром било пронајдено тело без знаци на живот на машко лице, кое најверојатно било удрено од воз.

Како што соопшти МВР, случајот вчера околу 14 часот бил пријавен во СВР Скопје.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а за случајот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција.

Увид извршиле и екипи од СВР Скопје и од „Железници на РСМ“.Автор: Администратор
Објавено на: 28/03/2023 13:10