Лионел Меси може да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија, пишува „Sport.es“.

За 35-годишниот Аргентинец сериозно е заинтересиран Ал-Хихал. Се известува дека клубот може да го објави трансферот на Меси на 6 јуни.

Претходно се дозна дека Меси ќе го напушти ПСЖ.

Во сезоната 2022/23, напаѓачот одигра 41 натпревар, во кои постигна 21 гол и направи 20 асистенции, со што стана најдобар асистент на францускиот фудбалски шампионат.Автор: Администратор
Објавено на: 05/06/2023 04:03