Гивернерот на руската област Калуга, Владислав Шипша, која се наоѓа јужно од Москва, утринава соопшти дека два дрона паднале на автопатот М3 во близина на градовите Жиздра и Думиничи.

Гувернерот објави дека не е забележана детонација при падот на беспилотните летала, а областа на несреќата била опколена од истражители кои спроведуваат истрага.Автор: Администратор
Објавено на: 05/06/2023 11:08