Реал Мадрид постигна договор за трансфер на играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џуд Белингем, објави „ The Athletic“.

Реал на германскиот клуб ќе му плати 100 милиони евра. Според изворот, останале само неколку детали за финализирање на зделката.

Договорот на 19-годишниот англиски фудбалер за врска со Борусија е со важност до летото 2025 година.

Во сезоната 2022/23, Белингем забележа 42 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи 14 голови и седум асистенции.Автор: Администратор
Објавено на: 08/06/2023 05:30