Вест Хем оваа сезона победи во повеќе натпревари во Конференциската лига отколку во Премиер лигата. Билансот на победи во европското натпреварување наспроти англиското првенство е 12:11.

Синоќа во Прага, Вест Хем ја победи Фиорентина со 2:1 во финалето на Конференциската лига. Англискиот тим не претрпе ниту еден пораз на турнирот.

За прв пат во една сезона, англиски тим има повеќе победи во европски натпреварувања од домашното првенствоАвтор: Администратор
Објавено на: 08/06/2023 16:37