Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор изјави дека се вратил на тимските тренинзи.

Винисиус објави фотографија од тренинг и напиша: „Подготвен сум!“

Претходно, тренерот на Реал Мадрид, Анчелоти најави целосно закрепнување на Винисиус.

Дваесет и тригодишниот Бразилец нема играно од 25 август по повредата добиена на натпреварот од 3. коло од Ла Лига со Селта Виго (1:0), како и поради гастроентеритис.

Соопштено е дека Винисиус ќе биде вклучен во составот за натпреварот на Реал Мадрид против Лас Палмас закажан за утре во 19 часот.Автор: Администратор
Објавено на: 26/09/2023 15:54