Фудбалерот на Ал Наср, Кристијано Роналдо ја е задоволен од својата и формата на тимот кој викендов го совлада над Ал-Таи (2:1) во натпреварот од 8. коло на шампионатот на Саудиска Арабија.

- Уште една важна победа. Девет победи по ред! Одлична работа, одличен тим! Да продолжиме да работиме добро, напиша Португалецот на социјалните мрежи.

Триесет и осумгодишниот Португалец шести меч по ред постигна гол во првенството на Саудиска Арабија. Има вкупно 10 гола и пет асистенции.

Ал-Наср со 18 бода се искачи на 4. место во првенството на Саудиска Арабија.Автор: Администратор
Објавено на: 01/10/2023 08:32