Италијанскиот министер за одбрана Гвидо Крозето денеска со возило на брза помош е пренесен во болница, јави АНСА, повикувајќи се на соопштение од неговото Министерство.

Крозето излегол пред да заврши состанокот на Врховниот совет за одбрана на Италија. Засега нема други деталиАвтор: Администратор
Објавено на: 22/05/2024 04:18