Реал Мадрид му дава поддршка на шпанскиот тенисер Рафаел Надал по неговата елиминација во првото коло на Ролан Гарос 2024 година.

-Ти секогаш остануваш одличен пример за нас на и надвор од теренот, драг Рафаел. Ние сме многу горди на една таква голема легенда и секогаш ќе бидеме со тебе во сите искушенија. Само напред, Рафа! – порача Реал Мадрид во порака на социјалната мрежа Х.

Триесет и седумгодишниот Надал загуби од Германецот Александар Зверев во првото коло на Отвореното првенство на Франција - 3:6, 6:7 (5:7), 3:6.

По поразот, Шпанецот изјави дека овој меч може да му биде последен на Грен слемот во Париз.Автор: Администратор
Објавено на: 28/05/2024 13:11