Рускиот претседател Владимир Путин денеска го оквалификува како „кражба“ замрзнувањето на руски средства во странство, предупредувајќи дека потегот „нема да помине неказнето“.

Путин нагласи дека западните земји се обидуваат да изнајдат „некаков вид на правна основа“ за замрзнувањето.

„Но и покрај сите измами, кражбата се уште е кражба и нема да помине неказнето“, изјави ПутинАвтор: Администратор
Објавено на: 14/06/2024 13:52