Македонската женска кадетска одбојкарска репрезентација со пораз од Бугарија (3-0) го заврши денеска настапот во групната фаза на Балканското првенство во Тирана.

Македонските одбојкарки освоија по 14 поени во воведните два сета, а противникот го освои третиот сет со 25-11.

Со овој пораз македонските одбојкарки со завршија настапот во групата А на третото место и в сабота ќе играат за пласман на петтото место против Црна Гора, како третопласираната селекција во групата Б.

Избраничките на селекторот Александар Митев во воведното коло триумфираа над Албанија со 3-1, а во второто коло претрпеа пораз од Романија со 3-0 во сетови.Автор: Администратор
Објавено на: 21/06/2024 04:31