Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Столе Стоилов доби улица со своето име во Скопје.

Ова на социјалната мрежа твитер го објави рок кафаната Рустикана, каде што Столе е еден од сопствениците.

Секој херој треба да има своја улица а Столе ја доби својата


Автор: Администратор
Објавено на: 10/06/2017 16:20