Руски воен авион бил соборен во североисточниот дел на Сирија, според тамошните извештаи. Несреќата сo авионот „Сухој-25“ се случила во област под контрола на бунтовниците.

Според сириската опсерваторија за човекови права, пилотот се катапултирал по што бил заробен. На социјалните мрежи, ојавено е видео кое наводно го покажува моментот кога авионот бил погоден.Автор: Администратор
Објавено на: 04/02/2018 02:27